Ieškodami naujų pažangių ugdymo būdų, metodų, savito darbo stiliaus, įsijungėme į tarptautinį vaikų ugdymo projektą „Step by step“ („Žingsnelis po žingsnelio“), Lietuvoje vadinamą „Gera pradžia“.

„Gera pradžia“ – tai tarptautinis vaikų ugdymo projektas, dar žinomas „Step by Step“ pavadinimu. Lietuvoje vykdomas nuo 1996 metų Atviros Lietuvos fondo (ALF) iniciatyva (šiuo metu kuruoja Ugdymo inovacijų centras). „Gera pradžia“ remiasi moderniausiomis šiuolaikinio pasaulio nuostatomis: humanizmu, demokratija, atvirumu ir atsinaujinimu. Taikant iškiliausius pedagogikos ir psichologijos pasiekimus, įgyvendinamas į vaiką ir šeimą orientuotas ugdymas. Pasaulyje šis projektas vykdomas 30 šalių, o Lietuvoje pagal šią programą dirba apie du šimtai darželių ir tiek pat mokyklų.

Programos esmė
Šios ugdymo programos modelis remiasi demokratijos ir filosofiniais principais:

  • Laisvai rinktis ir prisiimti atsakomybę;
  • Mokytis savarankiškai ir komandoje;
  • Toleruoti ir gerbti kitokius nei tu.
Bendravimas

Projektas „Gera pradžia“ propaguoja vaiko raidą atitinkantį mokymąsi ir ugdymą. Grupėse taikomi aktyvieji mokymo metodai, mokymasis bendraujant ir bendradarbiaujant, vaikai skatinami mąstyti, ieškoti ir atrasti. Kuriama aplinka leidžianti rinktis veiklą, priemones, užduoties atlikimo tempą ir kt.

Kertinės sąvokos, kuriomis grindžiama „Geros pradžios“ ugdymo metodika:

bendravimas,
visuomeniškumas,
rūpinimasis vienas kitu.
tarpusavio ryšiai.

„Geros pradžios“ pagrindinis pranašumas – čia visas dėmesys koncentruojamas į vaiką ir į jo šeimą. Vaikystė pripažįstama savaimine vertybe ir leidžiama ją išgyventi. Vaikui leidžiama būti tokiam, koks jis iš tikrųjų yra.

Parašyite mums!

TURITE KLAUSIMŲ? PARAŠYKITE MUMS!

info@ademilis.lt

Mūsų draugai

MŪSŲ DRAUGAI